Otrreizējo izejvielu ražošanā pāriet uz zaļo elektroenerģiju

25.01.2021

Veicinot ilgtspējīgu un videi draudzīgu uzņēmuma darbību, Baltijā apgrozījuma ziņā lielākās atkritumu apsaimniekošanas un pārstrādes grupas SIA “Eo Baltia grupa” PET pudeļu pārstrādes uzņēmums “PET Baltija” noslēdzis līgumu ar “Latvenergo” par zaļās enerģijas piegādi. Sākot ar šo gadu, rūpnīcas pārtikas izejvielu granulu ražotne, kas atrodas Jelgavā, Aviācijas ielā 18G, tiek pilnībā darbināta, izmantojot elektroenerģiju, kas ražota 100% no Latvijas atjaunīgajiem resursiem.

Eco_Baltia__parstrade_PB_50.jpg

AS “PET Baltija” valdes priekšsēdētājs Salvis Lapiņš: “Ņemot vērā to, ka ražošanā elektroenerģija ir viens no visvairāk izmantotajiem resursiem, izvēle par labu zaļajai enerģijai ir tikai un vienīgi pašsaprotama. Mūsu darbība jau saknē ir vērsta uz dabas resursu saudzēšanu un efektīvu izmantošanu atkārtoti, līdz ar to diendienā strādājam arī pie tā, lai maksimāli mazinātu ekoloģiskās pēdas nospiedumu arī uzņēmuma iekšējos procesos. Lai arī uz vispasaules klimata fona šis varbūt ir salīdzinoši mazs solis, tomēr mums pašiem tas ir jauna ceļa posms, lai kļūtu vēl “zaļāki” attiecībā pret mūsu Latvijas vidi.”

Salīdzinot ar līdz šim ražošanā izmantoto elektroenerģiju, “zaļās enerģijas” CO2 emisijas faktors ir par 94% mazāks. Līdz ar to pie plānotā elektroenerģijas patēriņa “PET Baltija” rūpnīcā 2021.gadā, oglekļa dioksīda izmešu apjoms varētu tikt samazināts par vairāk nekā 800 tonnām gadā.

“Kā nākotnes soļus saredzam uzņēmuma attīstības gaitā atjaunojamo elektroenerģiju sākt izmantot visos pārstrādes posmos. Turklāt lēmumu pāriet uz zaļo enerģiju augstu novērtē arī mūsu esošie un potenciālie starptautiskie klienti. Jo, kā zināms, arvien vairāk uzņēmumi savas ilgtspējas stratēģijas jau sākuši būvēt uz “zaļākiem” un videi draudzīgākiem principiem. Tāpēc mūsu partneriem šis aspekts ir ļoti svarīgs, vērtējot arī pretējo sadarbības pusi,” pauž S.Lapiņš.

AS “PET Baltija”, pārstrādājot PET (polietilēnteraftalāta) pudeles, ražo augstvērtīgas otrreizējās izejvielas – pārslas un granulas – kas tiek izmantotas jaunu produktu iepakojumu un preču ražošanai. 2019.gadā AS “PET Baltija” pārstrādāja rekordlielu apjomu PET pudeļu - 40 895 tonnas. Teju 100% saražoto izejvielu tiek eksportētas uz Poliju, Vāciju un citiem Eiropas reģioniem, tostarp arī Latvijas kaimiņvalstīm. “PET Baltija” savu darbību uzsāka 2003.gadā. Uzņēmumā šobrīd strādā vairāk nekā 200 darbinieki.

AS “PET Baltija” ietilpst “Eco Baltia grupā”, kas ir Baltijā lielākā vides un atkritumu apsaimniekošanas un pārstrādes uzņēmumu grupa, nodrošinot pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no atkritumu savākšanas un šķirošanas, līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei. Grupā ietilpst vides apsaimniekošanas, otrreizējo izejvielu savākšanas un izlietotā iepakojuma pārstrādes uzņēmumi „Latvijas Zaļais punkts”, „Eco Baltia vide”, „Eko Kurzeme”, „Jumis”, „PET Baltija”, „Nordic Plast” un „Eco Teh Baltia”.

Juridiskā adrese:
Maskavas iela 240-3, Rīga, LV-1063
Tel: +371 67 409 828
Fakss: +371 67 84 37 65
E-pasts: info@ecobaltia.lv